Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: The username %name does not exist.
id: Anggota %name tidak ada.

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Anonymous
id: Anonim

en: You have to specify a valid date.
id: Anda memilih tanggal yang tidak benar.

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Leave blank for %anonymous.
id: Kosongkan jika ingin sebagai %anonymous.

en: author
id: penulis

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
id: Format: %time. Format tanggal adalah YYYY-MM-DD dan %timezone adalah zona waktu yang dikompensasikan dari UTC. Biarkan kosong untuk menggunakan waktu pengiriman formulir.

en: The date the content was posted.
id: Tanggal konten diposting.

en: Author uid
id: Penulis uid

en: The date the term was last updated.
id: Tanggal dimana term terakhir kali diperbarui
