Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Author
pl: Autor

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: The username %name does not exist.
pl: Nie istnieje użytkownik o nazwie %name.

en: Authored by
pl: Autor

en: Anonymous
pl: Anonim

en: You have to specify a valid date.
pl: Wymagana jest prawidłowa data.

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Leave blank for %anonymous.
pl: Zostaw puste aby jako autor wyświetlił się %anonymous.

en: author
pl: autor

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format: %time. Format daty to YYYY-MM-DD a %timezone jest obecnie ustawionym przesunięciem czasu względem UTC. Pozostawienie pustego pola spowoduje wstawienie w to miejsce czasu wysłania formularza.

en: The date the content was posted.
pl: Data publikacji treści.

en: Author uid
pl: ID autora

en: The date the term was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji terminu.
