Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Author
ru: Автор

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: The username %name does not exist.
ru: Имя пользователя %name не существует.

en: Authored by
ru: Автор

en: Anonymous
ru: Гость

en: You have to specify a valid date.
ru: Необходимо указать правильную дату.

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Authored on
ru: Создан в

en: Leave blank for %anonymous.
ru: Если поле оставить пустым, автором будет %anonymous.

en: author
ru: автор

en: Post date
ru: Дата публикации

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ru: Формат: %time. Формат даты - YYYY-MM-DD, часовой пояс %timezone - смещение по UTC. Оставьте пустым, чтобы использовать время отправки формы.

en: The date the content was posted.
ru: Дата, когда был создан материал.

en: Author uid
ru: UID Автора

en: The date the term was last updated.
ru: Дата последнего обновления термина.
