Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Author
tr: Yazar

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: The username %name does not exist.
tr: %name isimli kullanıcı mevcut değil.

en: Authored by
tr: Yazan

en: Anonymous
tr: Adsız

en: You have to specify a valid date.
tr: Geçerli bir tarih girmelisiniz.

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Leave blank for %anonymous.
tr: %anonymous için boş bırakın.

en: author
tr: yazar

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
tr: Biçim: %time. Tarih biçimi YYYY-AA-GG şeklindedir ve %timezone UTC'ye göre ayarlanmıştır. Formun gönderildiği zamanı kullanmak istiyorsan boş bırak.

en: The date the content was posted.
tr: İçeriğin gönderildiği tarih.

en: Author uid
tr: Yazarın uid

en: The date the term was last updated.
tr: Terimin son güncellendiği tarih.
