Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Author
ca: Autor

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: The username %name does not exist.
ca: L'usuari "%name" no existeix.

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Anonymous
ca: Anònim

en: You have to specify a valid date.
ca: Heu d'especificar una data vàlida.

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: author
ca: autor

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ca: Format: %time. El format de data és YYYY-MM-DD i %timezone és el desplaçament respecte l'UTC del fus horari. Deixeu-ho en blanc per utilitzar la data d'enviament del formulari.

en: The date the content was posted.
ca: La data en què es va enviar el contingut.

en: Author uid
ca: Identificador (UID) de l'autor

en: The date the term was last updated.
ca: La data de la darrera actualització del terme.
