Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Author
da: Forfatter

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: The username %name does not exist.
da: Brugernavnet %name findes ikke.

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Anonymous
da: Anonym

en: You have to specify a valid date.
da: Du skal angive en gyldig dato.

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Leave blank for %anonymous.
da: Lad feltet stå tomt for %anonymous.

en: author
da: forfatter

en: Post date
da: Oprettelsesdato

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
da: Format: %time. Datoformatet er YYYY-MM-DD og %timezone er tidszoneforskydelsen fra UTC. Lad feltet stå tomt for at bruge oprettelsestidspunktet.

en: The date the content was posted.
da: Datoen hvor indholdet blev oprettet.

en: Author uid
da: Forfatter uid

en: The date the term was last updated.
da: Datoen hvor termen senest blev opdateret.
