Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: Author
fi: Tekijä

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: The username %name does not exist.
fi: Käyttäjätunnusta %name ei ole olemassa.

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: You have to specify a valid date.
fi: Sinun on annettava kelvollinen päiväys.

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Authored on
fi: Luotu

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: author
fi: kirjoittaja

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
fi: Muoto: %time. Päivämäärä on muotoa YYYY-MM-DD ja %timezone on aikasiirtymä suhteessa UTC. Jätä tyhjäksi jos haluat käyttää kaavakkeen lähetysaikaa.

en: The date the content was posted.
fi: Sisällön kirjoituspäivämäärä.

en: Author uid
fi: Kirjoittajan käyttäjä ID (uid)

en: The date the term was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin termi viimeksi päivitettiin.
