Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (14 entries)

en: Author
gl: Autor/a

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: The username %name does not exist.
gl: O/A usuario/a %name non existe.

en: Authored by
gl: Creado por

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: You have to specify a valid date.
gl: Debe especificar unha data válida.

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: Authored on
gl: Creado en

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: author
gl: autor

en: Post date
gl: Data de envio

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. O formato da fecha é AAAA-MM-DD e %timezone é a zona horaria con respecto a UTC. Deixe en branco para usar a hora do envío do formulario.

en: Author uid
gl: Uid do autor
