Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Author
hr: Autor

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: The username %name does not exist.
hr: Korisničko ime %name ne postoji.

en: Authored by
hr: Autor

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: You have to specify a valid date.
hr: Morate navesti valjani datum.

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
hr: Oblik: %time. Oblik datuma je YYYY-MM-DD i %timezone je vremenski odmak od UTC. Ostavite praznim kako bi koristili vrijeme unosa sadržaja.
