Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Author
hu: Szerző

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: The username %name does not exist.
hu: %name nevű felhasználó nem létezik.

en: Authored by
hu: Szerző

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: You have to specify a valid date.
hu: Érvényes dátumot kell megadni.

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: author
hu: szerző

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
hu: Formátum: %time. A dátumformátum YYYY-MM-DD és %timezone az időzóna eltolás az UTC-hez képest. Üresen kell hagyni az űrlap beküldési dátumának használatához.

en: The date the content was posted.
hu: A dátum, mikor a tartalom be lett küldve.

en: Author uid
hu: Szerző egyedi azonosítója

en: The date the term was last updated.
hu: A kifejezés módosításának dátuma.
