Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Author
nl: Auteur

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: The username %name does not exist.
nl: De gebruikersnaam %name bestaat niet.

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: You have to specify a valid date.
nl: Geef een geldige datum op.

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Leave blank for %anonymous.
nl: Leeglaten voor %anonymous.

en: author
nl: auteur

en: Post date
nl: Datum van inzending

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
nl: Opmaak: %time. De datumnotatie is JJJJ-MM-DD en %timezone is het tijdzoneverschil met de standaardtijd UTC. Laat dit leeg om het tijdstip van het indienen van het formulier te gebruiken.

en: The date the content was posted.
nl: De datum waarop de inhoud is aangemaakt.

en: Author uid
nl: Auteur-uid

en: The date the term was last updated.
nl: De datum waarop de term voor het laatst is bijgewerkt.
