Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Author
pt: Autor

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Authored by
pt: Criado por

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Authored on
pt: Criado em

en: Leave blank for %anonymous.
pt: Deixe em branco para %anonymous.

en: author
pt: autor

en: Post date
pt: Data de entrada

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
pt: Formato: %time. O formato da data é YYYY-MM-DD e %timezone é o fuso horário equilibrado do UTC. Deixe em branco para usar o tempo de envio do formulário.

en: The date the content was posted.
pt: A data na qual o conteúdo foi publicado.

en: Author uid
pt: uid do autor
