Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Author
ro: Autor

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: The username %name does not exist.
ro: Utilizatorul  %name nu există.

en: Authored by
ro: Autor

en: Anonymous
ro: Anonim

en: You have to specify a valid date.
ro: Trebuie să specificaţi o dată validă.

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsați liber pentru %anonymous.

en: author
ro: autor

en: Post date
ro: Data postării

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ro: Format: %time. Formatul datei este YYYY-MM-DD, iar %timezone este diferența de fus orar de la UTC. Lăsați necompletat pentru a folosi timpul la care a fost salvat formularul.

en: The date the content was posted.
ro: Data la care conținutul a fost postat.

en: Author uid
ro: Uid-ul autorului

en: The date the term was last updated.
ro: Data la care termenul a fost actualizat ultima dată.
