Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Author
uk: Автор

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: The username %name does not exist.
uk: Ім'я користувача %name не існує.

en: Authored by
uk: Автор

en: Anonymous
uk: Анонім

en: You have to specify a valid date.
uk: Необхідно вказати дійсну дату.

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Authored on
uk: Створено

en: Leave blank for %anonymous.
uk: Для %anonymous залиште порожнім.

en: author
uk: автор

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
uk: Формат: %time. Формат дати YYYY-MM-DD і %timezone зміщення часового поясу відносно UTC. Залиште порожнім, щоб використовувати час надсилання форми.

en: The date the content was posted.
uk: Дата публікації даного матеріалу.

en: Author uid
uk: Uid автора

en: The date the term was last updated.
uk: Дата останнього оновлення терміна.
