Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Author
cs: Autor

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: The username %name does not exist.
cs: Uživatelské jméno %name neexistuje.

en: Authored by
cs: Autor

en: Anonymous
cs: Anonym

en: You have to specify a valid date.
cs: Je třeba zadat platné datum.

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: author
cs: autor

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %time. Formát data je YYYY-MM-DD a %timezone posun časové zóny od UTC. Pokud ponecháte prázdné, použije se čas odeslání formuláře.

en: The date the content was posted.
cs: Datum odeslání obsahu.

en: Author uid
cs: UID autora
