Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Author
cy: Awdur

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: The username %name does not exist.
cy: Nid yw enw defnyddiwr %name yn bodoli.

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: You have to specify a valid date.
cy: Rhaid i chi nodi dyddiad dilys.

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Leave blank for %anonymous.
cy: Gadael yn wag i %anonymous

en: Post date
cy: Dyddiad cofnod
