Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Author
it: Autore

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: The username %name does not exist.
it: Il nome utente %name non esiste.

en: Authored by
it: Creato da

en: Anonymous
it: Anonimo

en: You have to specify a valid date.
it: Devi specificare una data valida.

en: Updated date
it: Data modifica

en: Authored on
it: Creato il

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: author
it: autore

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
it: Formato: %time. Il formato data è AAAA-MM-GG e %timezone è la differenza di fuso orario da quello UTC. Lascia vuoto per usare l'ora di invio del form.

en: The date the content was posted.
it: La data in cui il contenuto è stato inserito.

en: Author uid
it: Identificativo uid dell'autore

en: The date the term was last updated.
it: Data ultimo aggiornamento del termine.
