Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Author
ja: 投稿者

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: The username %name does not exist.
ja: ユーザー名 %name が存在しません。

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Anonymous
ja: 匿名

en: You have to specify a valid date.
ja: 正しい日付を指定する必要があります。

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Leave blank for %anonymous.
ja: 投稿者の名前を入力してください。 空欄にすると %anonymous の投稿として扱われます。

en: author
ja: 投稿者

en: Post date
ja: 投稿日

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ja: フォーマットは： %time です。日付形式には YYYY-MM-DD を用い、  %timezone は UTC を基準とした時間帯の補正に用います。保存時の時間を使いたい場合は空白のままにしてください。

en: The date the content was posted.
ja: コンテンツが投稿された日付。

en: Author uid
ja: 投稿者 uid

en: The date the term was last updated.
ja: タームの最終更新日時。
