Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Author
oc: Autor

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: The username %name does not exist.
oc: Lo nom d'utilizaire %name existís pas.

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Anonymous
oc: Anonim

en: You have to specify a valid date.
oc: Vos cal sasir una data valida.

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: author
oc: autor

en: Post date
oc: Data de publicacion

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
oc: Format : %time. Lo format de data es YYYY-MM-DD e %timezòna es lo desplaçament respecte l'UTC del fus orari. Daissatz-lo en blanc per utilizar la data d'enviament del formulari.

en: The date the content was posted.
oc: La data a la quala lo contengut a été publicat.

en: Author uid
oc: uid de l'autor
