Taxonomy Term Authoring Information (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Author
sv: Författare

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: The username %name does not exist.
sv: Användarnamnet %name finns inte.

en: Authored by
sv: Författad av

en: Anonymous
sv: Gäst

en: You have to specify a valid date.
sv: Du måste ange ett giltigt datum.

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Authored on
sv: Författad

en: Leave blank for %anonymous.
sv: Lämna detta tomt för %anonymous.

en: author
sv: författare

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
sv: Format: %time. Datumformatet är YYYY-MM-DD och %timezone är kompensationen av tidszon från UTC. Lämna tomt för att använda tiden för formulärinlägg.

en: The date the content was posted.
sv: Datumet som innehållet lades in.

en: Author uid
sv: UID för författare

en: The date the term was last updated.
sv: Datumet då termen senast uppdaterades.
