Term Level Field (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: None
pt: Nenhum

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Level
pt: Nível

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: more ...
pt: mais ...

en: Levels
pt: Níveis

en: Taxonomy Term
pt: Termo de Taxonomia

en: Add to @parent
pt: Adicionar ao @parent

en: Additional terms:
pt: Termos adicionais:

en: This field references a term with a selectable level.
pt: Estas referências de campo, um termo com um nível selecionável.

en: Please enter valid levels.
pt: Por favor digite níveis válidos.

en: The level key must be numeric.
pt: A chave de nível deve ser numérica.

en: Term Level Widget
pt: Widget de Nível de Termo

en: Number of terms per group
pt: Número de termos por grupo

en: Term Level Field
pt: Campo de Nível de Termo
