Taxonomy Term Reference Filter by Views (7.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: none
ja: なし

en: View arguments
ja: ビューの引数

en: Fields
ja: フィールド

en: Contains
ja: 含む

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Search fields
ja: 検索フィールド

en: Autocomplete taxonomy
ja: タクソノミーの自動補完

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ja: ビューへ渡す引数のリストをコンマ（,）で区切って設定してください。

en: Autocomplete matching
ja: 自動補完の一致

en: Starts with
ja: ～で始まる

en: Displays the fields with an optional template.
ja: 任意のテンプレートでフィールドを表示します。

en: Inline fields
ja: インラインフィールド

en: View used to select the entities
ja: エンティティの選択に使用するビュー

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
ja: ディスプレイ "@display" が正しく動作するには、選択した検索フィールドが必要です。エンティティ参照リストのフォーマット設定を確認してください。

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
ja: ディスプレイ "@display" はフィールド %field を検索フィールドとして使用しますが、フィールドは表示されなくなります。エンティティ参照リストのフォーマット設定を確認してください。

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ja: 自動補完ウィジェットを使用する場合に検索するフィールドを選択してください。

en: Term Reference
ja: ターム参照
