Taxonomy Term Reference Filter by Views (7.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: none
ro: nimic

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Contains
ro: Conține

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Search fields
ro: Câmpuri de căutare

en: Autocomplete taxonomy
ro: Auto-completează taxonomie

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ro: Furnizaţi o listă de argumente separate prin virgule care să fie transmise view-ului.

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Displays the fields with an optional template.
ro: Afișează câmpurile cu un șablon opțional.

en: Inline fields
ro: Câmpuri integrate

en: View used to select the entities
ro: View folosit pentru a selecta entitățile

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
ro: Afișarea "@display" necesită ca, câmpurile de căutare selectate să funcționeze corespunzător. Vedeți setările pentru lista de formatări a Entității de Referință.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
ro: Afișarea "@display" folosește câmpul %field ca și câmp de căutare, dar câmpul nu mai este prezent. Vedeți setările pentru lista de formatări a Entității de Referință.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ro: Selectați câmpul(rile) care vor fi căutate la folosirea widget-ului de autocompletare.
