Taxonomy Term Reference Filter by Views (7.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: none
da: ingen

en: View arguments
da: Argumenter til oversigt

en: Fields
da: Felter

en: Contains
da: Indeholder

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Search fields
da: Søgefelter

en: Autocomplete taxonomy
da: Autofuldfør taksonomi

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
da: Angiv en kommasepareret liste af argumenter til visningen.

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: Displays the fields with an optional template.
da: Viser felterne med en valgfri skabelon.

en: Inline fields
da: Indlejrede felter

en: View used to select the entities
da: View som bruges til at udvælge entiteter

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
da: Displayet "@display" skal have et søgefelt for at virke korrekt. Se indstillingerne for entity-reference listeformatet.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
da: Displayet "@display" bruger feltet %field som søgefelt, men feltet er ikke længere tilgængeligt. Se indstillingerne for entity-reference listeformatet.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
da: Vælg de felter som autocomplete widget skal søge i.

en: Term Reference
da: Termreference
