Taxonomy Term Reference Filter by Views (7.x-2.0-beta1) - en to et translation catalogue (13 entries)

en: none
et: puudub

en: View arguments
et: Vaate argumendid

en: Fields
et: Väljad

en: Contains
et: Sisaldab

en: Size of textfield
et: Tekstivälja suurus

en: Search fields
et: Otsingu väljad

en: Autocomplete taxonomy
et: Klassifikatsiooniterminite automaatlõpetus

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
et: Sisesta vaatele edastatavad argumendid komaga eraldatud nimekirjana.

en: Autocomplete matching
et: Autotäituri kattuvus

en: Starts with
et: Algab millega

en: Displays the fields with an optional template.
et: Kuvab väljad valikulises templiidis.

en: Inline fields
et: Inline väljad

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
et: Vali väli (väljad) millest automaatjätkamise vidinaga otsitakse.
