Taxonomy Term Reference Filter by Views (7.x-2.0-beta1) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: none
sv: ingen

en: View arguments
sv: Argument för vy

en: Fields
sv: Fält

en: Contains
sv: Innehåller

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Search fields
sv: Sökfält

en: Autocomplete taxonomy
sv: Automatiskt kompletterande taxonomi

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
sv: Ange en kommaseparerad lista av argument att skicka till vyn.

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Displays the fields with an optional template.
sv: Visar fältet med en valfri mall.

en: Inline fields
sv: Radvisa fält

en: View used to select the entities
sv: Vy som används för att välja objekten

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
sv: Visning "@display" behöver ett valt sökfält som fungerar på rätt sätt. Se inställningarna för listformatet Objektsreferens.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
sv: Visning "@display" använder fält %field som sökfält men fältet finns inte längre. Se inställningarna för listformatet Objektsreferens.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
sv: Välj fältet/fälten som skall sökas igenom vid användning av den automatiskt kompletterande gränssnittskomponenten.

en: Term Reference
sv: Termreferens
