Taxonomy Term Reference Filter by Views (7.x-2.0-beta2) - en to fi translation catalogue (18 entries)

en: none
fi: ei yhtään

en: View arguments
fi: Näytön argumentit

en: Fields
fi: Kentät

en: Contains
fi: Sisältää

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Search fields
fi: Hakukentät

en: Autocomplete taxonomy
fi: Luokittelun automaattitäydennys

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
fi: Syötä pilkuin eroteltu lista näkymälle syötettävistä argumenteista.

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Displays the fields with an optional template.
fi: Näyttää kentät valinnallisella templatella.

en: Inline fields
fi: Rinnakkaiset kentät

en: View used to select the entities
fi: Näkymä jota käytetään entiteettien valitsemiseen

en: The view %view_name is no longer eligible for the %field_name field.
fi: Näkymä %view_name ei ole enää kelvollinen kentälle %field_name.

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
fi: Näkymä "@display" vaatii hakukenttiä toimiakseen kunnolla. Tarkista Entiteettiviittausten listamuodon asetukset.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
fi: Näkymä "@display" käyttää kenttää %field hakukenttänä mutta kenttää ei ole enää olemassa. Tarkista Entiteettiviittauksen listamuodon asetukset.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
fi: Valitse kentät joista haetaan käytettäessä automaattisesti täydentyvää kenttää.

en: Term Reference
fi: Termiviittaus
