Taxonomy Term Reference Filter by Views (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: none
it: nessuno

en: View arguments
it: Argomenti vista

en: Fields
it: Campi

en: Contains
it: Contiene

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Search fields
it: Campi di ricerca

en: Autocomplete taxonomy
it: Tassonomia con autocompletamento

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
it: Inserisci una lista di argomenti separati da virgola da passare alla vista.

en: Autocomplete matching
it: Riscontro autocompletamento

en: Starts with
it: Inizia con

en: Displays the fields with an optional template.
it: Visualizza i campi con un template opzionale.

en: Inline fields
it: Campi allineati

en: View used to select the entities
it: Vista utilizzata per selezionare le entità
