Termcase (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Vocabulary name
pt: Nome do vocabulário

en: No vocabularies available.
pt: Nenhum vocabulário disponível.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
pt: Não existem vocabulários disponíveis. <a ref="@link">Adicionar vocabulário</a>.

en: No conversion
pt: Sem conversão

en: Convert the first character to uppercase
pt: Converter o primeiro caracter para maiúsculas

en: Convert all characters to lowercase
pt: Converter todos os caracteres para minúsculas

en: Convert ALL CHARACTERS TO UPPERCASE
pt: Converte TODOS OS CARACTERES PARA MAIÚSCULAS

en: Note: the term(s) will be converted to <em>UPPERCASE</em>.
pt: Nota: o(s) termo(s) serão convertidos para <em>UPPERCASE</em>

en: First character uppercase
pt: Primeiro caracter maiúsculas

en: All characters lowercase
pt: Todos os caracteres em minúsculas

en: All characters uppercase
pt: Todos os caracteres em maiúsculas
