Taxonomy Term Status (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: action
cy: gweithred

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi
