Taxonomy Term Status (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: action
fa: عملکرد

en: Published
fa: منتشر شده

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Not published
fa: منتشر نشده
