Taxonomy Term Status (7.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: action
gl: acción

en: Published
gl: Publicado

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Not published
gl: Non publicado
