Taxonomy Term Status (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: action
hr: akcija

en: Published
hr: Objavljeno

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Not published
hr: Nije objavljeno
