Taxonomy Term Status (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Taxonomy term
de: Taxonomie-Begriff

en: action
de: Aktion

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Publishing options
de: Veröffentlichungseinstellungen

en: Not published
de: Nicht veröffentlicht

en: Publish taxonomy term
de: Taxonomiebegriff veröffentlichen

en: Unpublish taxonomy term
de: Veröffentlichung des Taxonomiebegriffs zurücknehmen
