Taxonomy Term Status (7.x-1.0) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: action
eu: ekintza

en: Published
eu: Argitaratua

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: Not published
eu: Argitaratu gabea
