Taxonomy Term Status (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Status
fr: État

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Published
fr: Publié

en: Publishing options
fr: Options de publication

en: Not published
fr: Non publié

en: Publish taxonomy term
fr: Publier le terme de taxonomie

en: Unpublish taxonomy term
fr: Dépublier le terme de taxonomie
