Taxonomy Term Status (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Status
he: מצב

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: action
he: פעולה

en: Published
he: מפורסם

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Not published
he: לא מפורסם
