Taxonomy Term Status (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: action
tr: eylem

en: Published
tr: Yayında

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Publish taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimini yayımla

en: Unpublish taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimini yayından kaldır
