Taxonomy Term Status (7.x-1.1) - en to bg translation catalogue (6 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: action
bg: действие

en: Published
bg: Публикувано

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Not published
bg: Непубликувано
