Taxonomy Term Status (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: action
hu: művelet

en: Published
hu: Közzétéve

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Not published
hu: Rejtett

en: Publish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés közzététele

en: Unpublish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés elrejtése
