Taxonomy Term Status (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (6 entries)

en: Status
is: Staða

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: action
is: aðgerð

en: Published
is: Birt

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Not published
is: Ekki birt
