Taxonomy Term Status (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: action
ja: アクション

en: Published
ja: 掲載

en: Publishing options
ja: 掲載オプション

en: Not published
ja: 非掲載

en: Publish taxonomy term
ja: タクソノミータームを掲載
