Taxonomy Term Status (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: action
pt: ação

en: Published
pt: Publicado

en: Publishing options
pt: Opções de publicação

en: Not published
pt: Não publicado

en: Publish taxonomy term
pt: Publicar o termo de taxonomia

en: Unpublish taxonomy term
pt: Despublicar o termo de taxonomia
