Taxonomy Term Status (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: action
ro: acţiune

en: Published
ro: Publicat

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Not published
ro: Nepublicat
