Taxonomy Term Status (7.x-1.2) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: action
ast: Aición

en: Published
ast: Espublizáu

en: Publishing options
ast: Opciones d'espublización

en: Not published
ast: Ensin espublizar
