Taxonomy Term Status (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: action
hi: क्रिया

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ
