Taxonomy Term Status (7.x-1.2) - en to hy translation catalogue (5 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Taxonomy term
hy: Տաքսոնոմիա տերմին

en: action
hy: գործողություն

en: Published
hy: Հրապարակված

en: Not published
hy: Չհրապարակված
