Taxonomy Term Status (7.x-1.2) - en to mr translation catalogue (7 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: action
mr: कृती

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था
