Taxonomy Term Status (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: action
ar: إجراء

en: Published
ar: منشور

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Published status
ar: حالة النشر
