Taxonomy Term Status (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: action
ro: acțiune

en: Published
ro: Publicat

en: Publishing options
ro: Opțiuni de publicare

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Published status
ro: Statusul publicat
